דף הבית כתבו לי מפת אתר תפריטים English

קצת עלי סיפורים מהסירים מנות מיוחדות גלריה טעימות מהתודות

מירב שפילמן - שף. הפקות קולינריות לחתונות ואירועים
מירב שפילמן - שף -סלט

סיפורים מהסירים

מירב שפילמן - שף

כוס קפהאיך מתרגשים מארטישוק
כשהייתי ילדה, אני זוכרת את דוד שלי שהיה ממתין לפירות וירקות העונה שיגיעו לשוק אך גם כאשר הגיעו, מעולם לא התפתה לקנותם בוסר. תמיד היה מחכה בסבלנות לרגע השיא ליום בו היו בשלים במידה המדוייקת, ורק אז היה קונה אותם. כמסעדן מפורסם, כל הרוכלים בשוק הכירו אותו היטב והעריכו את הבנתו ומיומנותו, והיו שומרים לו מאחור את הירקות והפירות הטובים ביותר. כשהגיע הפרי המיוחל לדוכנים מיד היה מתחיל סבב טלפונים לכל המשפחה עם השמועה המרגשת על הארטישוק או על פטריות הכמהין שהגיעו לשוק.

מערוךסיפור על ג'ינג'ר עוד לפני שידעו מה זה בארץ וחשבו שזה רק שם של חתול ג'ינג'י
למטבח האסיאתי התוודעתי לפני שנים רבות כאשר בישלתי עבור הקונסול האמריקאי ששהה אז במזרח הרחוק. הוא היה מביא איתו צמחי תבלין שאף אחד לא הכיר אז בארץ, כמו ג'ינג'ר, למון גראס, שאלוט, את כולם שתלתי בגינת הקונסוליה ששימשה אותי בעבודתי כגינת תבלינים אסיאתית.

סיפור על מה שוורן כריסטופר, שר החוץ האמריקאי אמר על האוכל של שף מירב שפילמן
.....זו היתה תקופה בה התחילו שיחות השלום, הכל היה בסודי סודות, הם בישלו שלום, אני בישלתי במטבח. היו פעמים שאנשים היו קמים ועוזבים את החדר לשאוף אויר, להרגע. באחת הפעמים סיפרו לי ששר החוץ האמריקאי אמר שהאוכל שלי מצליח לייצר הסכמות הרבה יותר מהפוליטיקה. על זה נאמר: אוכל מפייס.

סיפור על שמעון פרס, אוכל מלכים ופוליטיקה
נתבקשתי להכין תפריט מאוד חגיגי לרגל ביקור של אחד מבני המלוכה האנגלית בישראל. הארוחה הייתה להצלחה גדולה ובסופה הזמינו אותי לחדר האוכל במחיאות כפיים ושמעון פרס הודה לי על קירוב היחסים בין בריטניה לישראל. על זה נאמר: אוכל מקרב תרבויות.

 

מירב שפילמן - שף. טל: 04-6392218, נייד: 050-2825959
דוא"ל: merav@chef-merav.co.il
כל הזכויות שמורות 2008 ©  |  עיצוב ובניית אתר סטודיו ארז

השכרת ציוד לארועים www.t.co.il - אתר תגובות - מדריך עסקים | אתרים | בעלי מקצוע - חיפוש עסקים מומלצים www.rest.co.il - מסעדות, בתי קפה, ברים,קופונים, מתכונים, ארועים, קייטרינג www.mitchatnim.co.il - מתחתנים ברשת - חתונה, חתונות, אירועים